Wystawa w Muzeum Podręcznika: „Czytam, piszę i uczę się – podręczniki do nauczania początkowego”

image_print

„Czytam, piszę i uczę się – podręczniki do nauczania początkowego” to wystawa prezentująca podręczniki do nauki m.in. języka polskiego, muzyki, plastyki, przyrody w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Dzięki temu można zaobserwować jak zmieniała się i zmienia forma edukacji dzieci.

Na wystawie można zobaczyć m.in. “Elementarz” autorstwa M. Falskiego wydany w 1970 roku, “Początkowa nauka o przyrodzie dla oddziału III szkół powszechnych z 52 rycinami” B. Dyakowskiego z 1925 roku, “Nauka o rzeczach w 650 obrazkach” wg G. Colomba oprac. Z. Joteyko-Rudnicką z 1917 roku, a także współczesne podręczniki takie jak:  “Moje ciało. Dlaczego myjemy zęby” wydany w 2009 roku, “Ćwiczenia grafomotoryczne” opracowane przez W. Żaba-Żabińską wydane w 2008 roku.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w dniach pon.-piątek w godz. 8.00-15.00.