Muzeum Podręcznika

image_print

Umysł potrzebuje zaś książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia…
George R. R. Martin – Gra o tron

Muzeum Podręcznika

Zapraszamy do jedynego muzeum, które przedstawia historię podręczników. Książek, z których na przestrzeni wieków nauczano i poszerzano wiedzę uczniów, studentów i nauczycieli.

Świat a także możliwości edukacyjne w szkołach idą na przód, multimedialność, wielozadaniowość i interdyscyplinarne podejście do nauki pozwalają nauczać łatwiej, szybciej i przystępniej.

Właśnie w Muzeum Podręcznika można  poznać historię a także współczesne możliwości podręczników. W programie przygotowaliśmy wiele ciekawostek i nowoczesnych metod wizualizacji.

Zbiory udostępniane są na miejscu w postaci tematycznych wystaw, część eksponatów została przedstawiona w formie cyfrowej w Pedagogicznej Bibliotece Cyfrowej pod adresem: http://pbc.up.krakow.pl/

Obecnie Pedagogiczna Biblioteka Cyfrowa posiada 476 pozycji z zakresie Muzeum Podręcznika w formie elektronicznej, udostępniane dla wszystkich. W przygotowaniu są już następne książki, które zostaną przedstawione w tej przystępnej formie.

 Zbiory

 W zbiorach, Muzeum posiada ponad 1400 egzemplarzy podręczników szkolnych, akademickich oraz metodycznych. Datowanych od początku XIX wieku. Dzięki uprzejmości Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej przygotowanych zostało ponad 120 pozycji w wersji elektronicznej.

 Zachęcamy również darczyńców do przekazywania starych podręczników do Muzeum.

 Podręczniki on-line

http://pbc.up.krakow.pl/

 Kontakt

Ul. Jęczmienna 9, 31-268 Kraków

Tel.  12 662-79-35

e-mail: kdabrowa@up.krakow.pl

Facebook IconGoogle +Google +Google +