DEBATA „PODRĘCZNIKI W OBECNYM SYSTEMIE SZKOLNYM”

image_print

Szanowni Państwo

W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty, która daje Ministrowi Edukacji Narodowej możliwość zlecenia opracowania i wydania podręcznika szkolnego, Interdyscyplinarne Centrum Badań Edukacyjnych oraz Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie postanowiły zorganizować debatę poświęconą temu problemowi.

W związku z powyższym pragniemy zaprosić Państwa do udziału w panelu dyskusyjnym w czasie debaty – „Podręczniki w obecnym systemie szkolnym”, która odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. (piątek) o godzinie 15.00, w siedzibie Uczelni przy ul. Jęczmiennej 9 w Krakowie.

zaproszenie

Debata zbiegnie się z otwarciem Muzeum Podręcznika Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, które posiada ponad 1400 egzemplarzy podręczników szkolnych, akademickich oraz metodycznych, datowanych od początku XIX wieku. Na pierwszej wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze zbiory Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji!

Szanowni Państwo w związku z remontem ul.  Gaik, dojazd do Ośrodka tylko ul. Łokietka.